MUSTANG Regal Duke Seat - Harley-Davidson Dyna '96-'03 - 75532
by MUSTANG
SKU 75532
Original price
$963.95
-
Original price
$963.95
Original price
$963.95
$963.95
-
$963.95
Current price
$963.95
🚚 Estimated Delivery: 10 Jun - 17 Jun
- Well-padded and features a leather-like expanded vinyl covering
- Split foam construction on a single steel base plate
- Designed to keep driver from sliding forward
- Made in the U.S.A.
- Duke One-Piece Seat for Harley-Davidson Dyna 1996-'03, Original, Black
Fitment Guide
| 2001-2003 | Harley-Davidson | Super Glide T-Sport FXDXT | - | - |
| 1999-2003 | Harley-Davidson | Super Glide Sport FXDX | - | - |
| 1996-2003 | Harley-Davidson | Super Glide FXD | - | - |
| 1996-2003 | Harley-Davidson | Low Rider FXDL | - | - |
| 1996-2003 | Harley-Davidson | Wide Glide FXDWG | - | - |
| 1996-2000 | Harley-Davidson | Dyna Convertible FXDS-CONV | - | - |
Specs
| PRODUCT NAME | SEAT |
| TYPE | 2-UP SEAT |
| MODEL | REGAL |
| BASE COLOR | BLACK |
| COVER MATERIAL | VINYL |
| FILL MATERIAL | FOAM |
| DECORATION | PILLOW |
| OVERALL SEAT LENGTH | 29-1/2" |
| DRIVER SEAT LENGTH | 14" |
| DRIVER SEAT WIDTH | 13" |
| REAR SEAT LENGTH | 10-1/2" |
| REAR SEAT WIDTH | 8-1/2" |
| UNITS | EACH |
| RIDING STYLE | STREET |
Delivery Info
Please Note - Warehouse Locations For This Part -
MUSTANG Regal Duke Seat - Harley-Davidson Dyna '96-'03 - 75532
Gold Coast Warehouse- If your parts are in stock at our Gold Coast warehouse at the time of order, they will be shipped within 24hrs.
Supplier Warehouse - 2-3 Week Delivery- If your parts are located at our Supplier Warehouse, Delivery ETA is approx 2-3 weeks, as the parts are likely coming from our USA supplier warehouse. We will notify you once we receive it in Gold Coast warehouse and its on its way to you.